Bydlení nad jezeremBydlení nad jezeremBydlení nad jezeremBydlení nad jezeremBydlení nad jezeremBydlení nad jezeremBydlení nad jezerem

LokalitaStaré Splavy nad Máchovým jezerem se vracejí ke svému původnímu lesku noblesní, lázeňské destinace. Prvorepublikové, honosné vily, penziony a hotely jsou pečlivě rekonstruovány a na posledních volných pozemcích se stavějí nové, které se již staly ikonami moderní architektury. 

mapa

Naše tři projekty přímo nad jezerem nabízejí úchvatné výhledy na nekonečné lesy a hladinu jezera. Přestože jsou v blízkosti kompletní lázeňské infrastruktury, nabízejí pocit nedotčené přírody, klidu a soukromí. Lázeňský vrch a Pobřeží s přístavištěm a jacht klubem jsou prestižní místa této, dnes již exkluzivní lokality pro rekreaci, sport a zábavu. Cesta autem z centra Prahy po dálnici na Mladou Boleslav, nebo romantickou cestou Kokořínským údolím trvá hodinu deset pohodlné jízdy.

V pěší dostupnosti minut jsou restaurace všech kategorií včetně výběrové  Restaurace nad jezerem, množství občerstvení, vynikající a moderní aquapark s palmami a písečnou pláží, tenisové kurty, minigolf, bowling, yachtclub. Přímo v obci jsou 3 celoročně otevřené hotely ++++ s restauracemi, bary, wellness, krytými i venkovními bazény, konferenčními sály. Škola a pošta a obchody jsou v místě. V současnosti se připravuje regenerace nábřeží v centru. 

Staré splavy protínají turistické i cyklistické trasy, protože okolní lesy jsou skutečným rájem, houbařů, turistů, cyklistů ale i milovníků motocyklů a in- line bruslení, stejně jako jachtařů, rybářů a plážových volejbalistů. Můžete zde absolvovat okružní plavbu po jezeře na parníku nebo využít pravidelnou lodní přepravu mezi Doksy, Starými Splavy a Borným, stejně jako vyhlídkové lety z nedalekého sportovního letiště.

V zimě slouží zamrzlé jezero bruslařům a běžkařům i ledním jachtařům. Ski a cyklo servis je přímo v místě. Soustava řek a rybníků s možnostmi sportovního rybolovu. Golfové hřiště je ve vzdálenosti 20 minut. 


Máchovo jezero leží mezi rozsáhlými lesy s romantickými skalními útvary a zachovalou přírodou. V okolí se nachází řada historických a technických památek. Gotický královský hrad Bezděz na východě tvoří spolu se zříceninou Starého Berštejna na západě, zámkem Houskou na jihu a Ralskem na severu neodmyslitelnou dominantu Máchova kraje. Dále jsou v okolí hrady Sloup, Kokořín, Grabštejn, zámky Zákupy, Lemberk nebo Ploskovice. CHKO Kokořínsko bylo nedávno rozšířeno o Máchův kraj a na ostrůvcích a březích jezera je několik rezervací: SWAMP, Břehyně –Pecopala, a nekonečné množství výletních cílů lze najít v nedalekých v CHKO Český ráj, Dubské Švýcarsko a Kokořínsko.

Staré Splavy se probouzejí do své bývalé slávy a v brzké budoucnosti mohou být nejen exkluzivní adresou, ale i zajímavou investicí

Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem Bydlení nad jezerem